Nagyon szeretem a maszkokat, pakolásokat - mélyen hiszek abban, hogy a nők szépségét ezek a szerek megerősítik, kiteljesítik, óvják-védik az arcbőrt, tápláló anyagokkal látják el, stb. Éppen ezért előszeretettel böngészem a különböző maszkokat a boltokban, de az sincs ellenemre, ha nekem, magamnak kell kikutyulni valamit - nem sokkal bonyolultabb, mint kinyomni egy tubusból (pontosabban: nagyjából annyi erőfeszítést igényel, mint egy rántotta elkészítése). Az egyik első "szépségápolási" emlékem az, hogy élesztőpakolást keverek, egy nagyon régi, szépészettel foglalkozó könyv receptje alapján. A könyv címe most sajnos nem jut eszembe, viszont tudom, hogy szürke volt a borítója, és vicces grafikák voltak az illusztrációk...
Nagy szeretettel osztom meg az házi arcpakolásokról szerzett információkat (persze, szigorúan kipróbálás után), mert arcra pakolni jó! Ráadásul a különböző maszkok nagyon gyors eredménnyel is kecsegtetnek, főleg, ha valakinek fakó vagy szürke az arcbőre...
Ami fontos: az arc előkészítése a pakolás felvitele előtt - tisztítás, arcradír, mert akkor jobban beszívódnak a tápanyagok; és a bőrtípus felülvizsgálata, pl. mennyire reagál érzékenyen a bőr, mennyire van kiszáradva stb, ez ugyanis folyamatosan változik, és nem biztos, hogy ami egy-két hónappal ezelőtt tuti volt, arra most is ugyanúgy reagál az arcunk.
1. Tejalapú maszkok - kefír, joghurt vagy író. A szem környéki terület kihagyásával kenjük fel az arcunkra (lehet nagyon klassz ecsetet kapni a munkához, én azonban kézpárti vagyok), 10-15 percig hagyjuk rajta, majd mossuk le langyos vízzel. Egyrészt frissít, a tejben található tápanyagok megfiatalítják a bőrt, a tejsav pedig egy egészen picit hámlaszt, szerencsére nagyon kíméletesen. A kefírbe, joghurtba lehet mindenféle finomat is keverni, pl gyümölcsöket, mézet vagy olíva-, jojoba-, avokádó-, mandulaolajat. Élesztővel keverve pedig az egyik legjobb háziszer a pattanásos, tisztátalan bőr ápolására.
2. Gyümölcsös maszkok - avokádó, banán, eper (utóbbi akkor, ha szezonja van, mert egyébként roppant drága). Nagyon erősen hidratálnak, frissítenek és táplálnak, elsősorban kiszáradásra hajlamos vagy vegyes bőrre ajánlom őket, mert a kifejezetten zsíros bőrűek egy kicsit nehéznek találhatják őket - ettől függetlenül most, a hideg téli napokon nyugodtan ki lehet őket próbálni... Egyszerűen turmixoljuk durvára vagy törjük össze a gyümölcs húsát villával, tegyünk hozzá egy egészen pici vivőanyagot (olajat), és kenjük fel a bőrre. 10-15 perc relax, majd mossuk le langyos vízzel. Mivel nem kell túl sok gyümölcs (pl. egy fél banán vagy 5 szem eper még a hozzám hasonló nagyarcúaknak is elég szokott lenni ;-), a maradékot nyugodtan megehetjük.
3. Zöldséges maszkok - hasonló a hatásuk, mint a gyümölcsös maszkoknak, a kedvenceim a sárgarépa (lereszelve, pici olívaolajjal), az uborka (reszelve, esetleg csíkokra vagy karikára vágva) és a paradicsom (összeturmixolva egy kevés liszttel és olajjal). Mindegyiknek igen frissítő a hatása, ráadásul a bőr színére is jó hatással vannak, mert egyenletesebbé teszik - az uborka egy kicsit halványít is, így azoknak, akiknek hozzám hasonlóan hajlamos a kisebesedésre a bőrük, igazi áldás lehet.
4. Tojásos maszkok - ez igazán vicces, mert attól függően, hogy a tojás mely részét használjuk fel, a zsíros vagy a száraz bőrűek profitálnak belőle többet. A tojás sárgája ugyanis tele van zsírozó anyagokkal, így nagyszerűen táplálja a száraz bőrt. Egyszerűen válasszuk szét a tojást, a sárgáját verjük fel egy kicsit, mint a rántottát, és kenjük az arcunkra. Akár mézzel is bekeverhetjük. A tojásfehérje (esetleg pár csepp citromlével) viszont a zsíros, de feszességét vesztett arcbőrre lehet nagyon jó hatással. Kicsit fura ugyan, amikor rászárad az ember arcára, de nem kell kimenni a fürdőszobából (forró víz, és relax), 20 perc után pedig langyos vízzel leöblíthető.